Strefa wiedzy

Kompendium wiedzy z zakresu medycyny, dietetyki i prawidłowej suplementacji. Zadbaj z nami o Swoje zdrowie.

Dlaczego suplementacja jest ważna?

Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki organizmu niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości różnych mikroskładników. Wiele z tych składników może być dostarczone w postaci Suplementów Diety.

... pomiędzy zdrowiem człowieka, jakością i długością jego życia a sposobem odżywiania istnieje bardzo silny związek. Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki organizmu niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości różnych mikroskładników. Wiele z tych składników może być dostarczone w postaci Suplementów Diety.

W swoich produktach Salvum Laboratories dostarcza niektóre z tych niezbędnych składników.

Czym więc są Suplementy Diety? Najczęściej określa się tym mianem produkty, które w swoim składzie zawierają substancje odżywcze i traktowane są jako uzupełnienie normalnej żywności. Najczęściej jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, błonnika, ekstraktów roślinnych lub innych substancji. Suplementy Diety są produkowane i wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej ich dawkowanie (często w postaci tabletek, kapsułek, saszetek lub płynów). Taka forma oraz miejsce zakupu (którym najczęściej jest apteka) mogą sugerować związek z lekiem. Oczywiście Suplementy Diety nie były, nie są i nie mogą być traktowane jako leki. Celem stosowania Suplementów Diety nie jest leczenie chorób lecz zmniejszenie skutków działania czynników ryzyka, które mogą spowodować powstanie choroby. Teoretycznie, idealnie zbilansowana dieta, jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych uwzględniając sezonowy charakter diety oraz uwarunkowania środowiskowe (np. obecność jodu). Teoretycznie ... . Dlatego od zawsze ludzie starali się korzystać z różnych dodatków dietetycznych.

Obecnie Salvum Laboratories wprowadza Produkty z linii Vitbaby, które dostarczają witaminy D i K dla niemowląt. Witamina D i witamina K firmy Salvum Laboratories są produkowane w postaci kapsułek twist-off i są dietetycznymi środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia medycznego.

A jak opisać Dietetyczne Środki Spożywcze Specjalnego Przeznaczenia Medycznego? Stanowią one kategorię środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które zostały odpowiednio przetworzone lub przygotowane i są przeznaczone do dietetycznego odżywiania Pacjentów pod nadzorem lekarza. Używając dalej języka "rozporządzeń" - są przeznaczone do wyłącznego lub częściowego żywienia Pacjentów z ograniczoną, upośledzoną lub zaburzoną zdolnością przyjmowania, trawienia, wchłaniania, metabolizowania lub wydalania zwykłych środków spożywczych lub niektórych składników odżywczych w nich zawartych, lub metabolitów. Dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego są stosowane również w odżywianiu dietetycznym Pacjentów z innymi ustalonymi medycznie wymaganiami żywieniowymi wynikającymi z ich stanu zdrowia, jeżeli odżywianie dietetyczne nie może być stosowane tylko poprzez modyfikację normalnej diety, podawanie innych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub przez połączenie obu tych metod.

Obecnie dostępne w Polsce produkty Salvum Laboratories:

Produkty Salvum Lab

Produkty Salvum Lab