Incydenty medyczne

Zgłaszanie incydentów medycznych lub innych niepokojących objawów po użyciu wyrobu medycznego Salvum LAB

Tutaj możesz zgłosić incydent medyczny lub inne niepokojące objawy po użyciu wyrobu medycznego

Salvum Lab jest zgodnie z wymaganiami prawnymi zobowiązana do zbierania, rejestrowania i raportowania wszelkich incydentów medycznych dotyczących wyrobów medycznych, dla których jest wytwórcą lub dystrybutorem.

Incydent medyczny to wadliwe działanie, defekt, pogorszenie właściwości lub działania wyrobu, nieprawidłowość w jego oznakowaniu lub instrukcji używania, które mogą lub mogły doprowadzić do śmierci lub poważnego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub użytkownika wyrobu. Incydent medyczny oznacza również techniczną lub medyczną przyczynę związaną z właściwościami lub działaniem wyrobu, która może lub mogła doprowadzić do śmierci lub poważnego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub użytkownika.

Uprzejmie prosimy o zgłoszenie do nas incydentu medycznego lub każdego innego niepokojącego objawu po użyciu wyrobu medycznego poprzez jedną z poniższych opcji:

 1. W postaci maila – wysyłając go elektronicznie na adres: biuro@salvum.pl


  Pobierz formularz

  Wypełnij go

  Wyślij na adres: biuro@salvum.pl

 2. Pocztą

  Pobierz formularz

  Wydrukuj i wypełnij go

  Wyślij na adres


  Salvum LAB K.Kowaleczko, A.Lewandowski, D.Lewandowski, S.Zawadzki Sp. k.

  ul. Jana Sobieskiego 53,

  58-500 Jelenia Góra

Przed wysłaniem do nas zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dla pacjenta zgłaszającego incydent medyczny lub inne niepokojące objawy po użyciu wyrobu medycznego.
Wysłanie zgłoszenia będzie równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie opisane w klauzuli.

Zachęcamy do podania jak najbardziej szczegółowego opisu incydentu medycznego. Każda informacja może okazać się niezwykle cenna dla ustalenia związku przyczynowo – skutkowego między wyrobem medycznym a incydentem.

Dzięki zgłaszaniu incydentów medycznych może Pan/Pani pomóc w gromadzeniu informacji na temat danego wyrobu medycznego, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo jego stosowania.

UWAGA: Podane formy kontaktu nie służą do udzielania porad i konsultacji medycznych (w przypadku aktualnie występujących niepokojących objawów, w pierwszej kolejności, prosimy o skontaktowanie się z lekarzem lub innych pracownikiem służby zdrowia).